Artykuły

Prosave.pl otwiera się na obcokrajowcówData publikacji: 26.03.2018

Na rynku postrzegani jesteśmy jako jeden z czołowych dystrybutorów artykułów BHP w Polsce, nie każdy jednak wie, że od 2006 roku mamy także własną szwalnię, w której szyjemy rocznie ponad 60 tysięcy sztuk odzieży! Zakład Produkcyjny Prosave.pl mieści się w Toruniu: tam odzież jest projektowana, szyta, kontrolowana pod względem jakości oraz pakowana. Początkowo w naszej szwalni pracowało zaledwie 6 osób – dziś jest to średniej wielkości zakład z ponad 40-osobową załogą wykwalifikowanych pracowników, którzy pracują w jednym z następujących działów: Koordynacja Produkcji, Dział Projektu, Krojownia, Szwalnia, Wykańczalnia, Kontrola Jakości.

praca na szwalni

W związku z rozwojem firmy planujemy zatrudnić kolejne szwaczki. Sytuacja na polskim rynku pracy, każdy z nas wie jaka jest😊,(brak wykwalifikowanej kadry w branży szwalniczej) sprawiła, że otworzyliśmy się na zatrudnianie obcokrajowców, szczególnie z Ukrainy.
Zaczęliśmy zatrudniać Ukrainki jako szwaczki już w roku 2016, aktualnie pracuje ich u nas 5 osób. Jak podkreśla Bożena Hofman, Dyrektor ds. Produkcji, Ukrainki są tak samo dobrze wyszkolone jak Polki i równie chętne do pracy.

Jak wygląda praca w Prosave.pl?

Szwaczki w naszej firmie pracują w oparciu o umowę o pracę, w dni robocze od 7 do 15. Szyją odzież roboczą z naszej autorskiej kolekcji JobWear, realizują jednak przede wszystkim projekty będące odpowiedzią na indywidualne wymagania klienta, z czego nasza Firma jest znana!

praca na szwalni

Oprócz legalnego i stabilnego zatrudnienia zapewniamy także zakwaterowanie dla naszych pracowników z zagranicy. Dom, w którym mieszkają zlokalizowany jest w spokojnej okolicy, z której łatwo dojechać do pracy oraz do centrum. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest zadbany, piękny ogród, w którym można wypocząć po pracy.

praca na szwalni

Więcej na temat pracy w Prosave.pl mówi Luda, która w krótkim filmiku z entuzjazmem pokazuje, jak wygląda nie tylko sama praca, ale i życie w Toruniu.

W jaki sposób rekrutujemy?

Ze względu na rozwój firmy chcemy jeszcze zatrudnić kolejnych pracowników z zagranicy. Nie korzystamy jednak z usług agencji pośrednictwa pracy działających na Ukrainie – mamy swojego pracownika, który zajmuje się rekrutacją. Jest to osoba oficjalnie zatrudniona w Prosave.pl na stanowisku referenta ds. administracyjno-kadrowych, ale działająca bezpośrednio na terenie Ukrainy. Jej praca polega na szukaniu pracowników, zamieszczaniu ogłoszeń, prowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych czy sprawdzaniu umiejętności szwaczek tam na miejscu, zanim jeszcze zostaną zatrudnione u nas w zakładzie.
Jedną z nowych aktywności naszego rezydenta jest nawiązywanie współpracy z ukraińskimi szkołami technicznymi, w których przedstawia perspektywy i możliwości legalnego zatrudnienia w Prosave.pl. Dzięki nawiązanym kontaktom z dyrektorami szkół w listopadzie zeszłego roku Prezes Prosave.pl i Dyrektor ds. Produkcji udali się w delegację do Lwowa i Czerwonohradu, aby osobiście zaprezentować przyszłym szwaczkom możliwości zatrudnienia w naszej firmie.

praca na szwalni praca na szwalni

Nasza przedstawicielka na Ukrainie przyznaje, że kandydaci często pytają, ile kosztuje jej pośrednictwo. Bywają nieufni, ponieważ na rynku ukraińskim działa mnóstwo agencji pośrednictwa, które nie zawsze działają legalnie i etycznie!

- Często zdarza się, że pracownicy z Ukrainy podpisują umowę z agencją i chociaż pracodawca płaci przyzwoite pieniądze, to Ukraińcy dostają połowę z tego, ponieważ resztę zabiera agencja. Przez to coraz częściej godzą się na pracę na czarno po 14h dziennie przy minimalnych stawkach. Muszę więc uświadamiać potencjalnych kandydatów, że nie pracuję dla żadnej agencji, tylko działam bezpośrednio z Prosave.pl - tłumaczy.

Podczas rozmów Ukrainki chcą wiedzieć jak najwięcej o firmie, w której będą pracować:

- Kandydatki pytają o firmę, o warunki zatrudnienia. Często chcą też wiedzieć, czy zapewniamy zakwaterowanie. Podczas takich rozmów zawsze staram się wyjaśnić im korzyści, które wypływają z legalnego zatrudnienia oraz możliwości zawodowego rozwoju. W przypadku osób młodych, tuż po szkole, przedstawiam korzyści zdobycia nowego doświadczenia oraz plusy życia za granicą - dodaje.

Chociaż z Ukrainy zatrudniamy głównie szwaczki, ostatnio swoje miejsce w naszej firmie jako webmaster znalazł też Sergiusz, który pracuje z nami nad ulepszaniem naszej strony www, sklepu internetowego i pomaga wprowadzać nam najnowsze rozwiązania w obszarze IT.

Międzynarodowe środowisko sprzyja realizacji misji naszej firmy, która jest oparta na następujących wartościach: uczciwość, legalne zatrudnienie, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, pomoc i wsparcie, współpraca, szacunek. Jeżeli jesteś zainteresowany/a pracą w Prosave.pl lub znasz kogoś, kogo nasze oferty mogłyby zainteresować, napisz na: praca@prosave.pl

praca na szwalni
 
dfef88def19e43923d3b2119c09e7c566b2e92dc04278771593e86fd16a6f8e9