Artykuły

Współpraca Prosave.pl i Centrum Szkoleniowego 3M

Data publikacji: 20.04.2018

Współpraca Prosave.pl i Centrum Szkoleniowego 3M

Chcielibyśmy przedstawić Państwu zupełnie nowy zakres działalności naszej firmy. Chociaż w sprzęt do pracy na wysokości można się u nas zaopatrzyć nie od dziś, to dopiero od lutego 2018 roku nasza firma oferuje usługi szkoleniowe dotyczące pracy z użyciem sprzętu asekuracyjnego! Kursy te odbywają się w Centrum Szkoleniowym 3M, z którym podjęliśmy ścisłą współpracę!

Oferujemy dostęp do szerokiego programu szkoleń dotyczących ochrony przed upadkiem z wysokości, bezpiecznej pracy na wysokości czy też w ograniczonych przestrzeniach. Szkolenia przeznaczone są dla wielu różnych branż przemysłowych. Prowadzą je doświadczeni specjaliści, co gwarantuje wysoki poziom merytoryczny jak i praktyczny każdego kursu.

Centrum Szkoleniowe 3M Safety Training to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Mieści się we Wrocławiu i stanowi jeden z czterech takich ośrodków w Europie (pozostałe znajdują się w Manchesterze, Paryżu i Hamburgu). Na świecie istnieje 19 takich centrów, w których szkoli się 14 000 osób rocznie!

Centrum 3M we Wrocławiu stanowi rozbudowany kompleks umożliwiający szkolenia w warunkach realnego zagrożenia: znajduje się tam m.in. 11-metrowa wieża oraz moduł do pracy w przestrzeniach ograniczonych, który odzwierciedla rzeczywiste warunki pracy.

Dostępne typy szkoleń to: bezpieczna praca na wysokości, praca na dachu, dostęp do ograniczonych przestrzeni oraz praca na konstrukcjach kratowych.

Bezpieczna praca na wysokości – obejmuje szkolenia teoretyczne, jak i praktyczne o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Ciekawą propozycją jest szkolenie dotyczące inspekcji sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości, które obejmuje następujące zagadnienia: przepisy, standardy, obowiązki i zakres odpowiedzialności, znakowanie sprzętu, dokumentację i zasoby, zapisywanie danych, rodzaje inspekcji, badanie sprzętu tekstylnego i metalowego, zasady przechowywania i utylizacji. Po ukończeniu takiego szkolenia uczestnicy będą mogli wdrożyć program okresowych inspekcji wszelkiego sprzętu stosowanego do prac na wysokości (uprzęży, linek bezpieczeństwa, karabinków, hełmów, taśm stanowiskowych itd.). W swojej ofercie centrum posiada także kurs z podstaw działań ratunkowych, poświęcony sposobom prowadzenia działań ratunkowych oraz ewakuacji w oparciu o różne scenariusze sytuacji awaryjnych w miejscu pracy.

Współpraca Prosave.pl i Centrum Szkoleniowego 3M

Praca na dachu – oferta obejmuje szkolenie teoretyczne, jak i praktyczne, podczas których uczestnicy dowiadują się, jak zidentyfikować zagrożenia i radzić sobie z ryzykiem związanym z pracą na wysokości. Oprócz tego podczas kursu pracownicy zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące poprawnego stosowania środków ochrony indywidualnej, m.in. uprzęży, amortyzatorów bezpieczeństwa z linką, linek pozycjonujących.

Dostęp do ograniczonych przestrzeni – ten typ szkoleń dzieli się na 2 rodzaje: bez aparatów ucieczkowych oraz z aparatami ucieczkowymi. W obu typach kursów tematyka obejmuje m.in. ocenę ryzyka, wykorzystanie trójnoga i wyciągarki czy stosowanie technik wykrywania gazu. Liczebność grupy w obu szkoleniach nie może przekroczyć 6 osób.

Współpraca Prosave.pl i Centrum Szkoleniowego 3M

Praca na konstrukcjach kratowych – szkolenie dostępne w dwóch wariantach: na poziomie podstawowym oraz na poziomie zaawansowanym. Kurs ten przeznaczony jest dla pracowników branży telekomunikacyjnej. Podczas szkolenia uczestnicy poznają zasady pracy na masztach i wieżach komunikacyjnych. Ciekawą propozycją jest także kurs podstawowych działań ratunkowych, podczas którego można poznać zasady niesienia pomocy innym pracownikom, którzy odnieśli uraz lub są uwięzieni na maszcie lub wieży.

Współpraca Prosave.pl i Centrum Szkoleniowego 3M

Chociaż oferta szkoleniowa jest naprawdę bogata, istnieje także możliwość stworzenia szkolenia dostosowanego do indywidualnych (niekiedy bardzo specjalistycznych) oczekiwań klienta. Eksperci ds. bezpieczeństwa mogą także odwiedzić dany zakład, żeby poobserwować codzienną pracę i wówczas opracować oraz zaproponować skuteczne szkolenie dla danej firmy. Dodatkowo, w 3M Safety Training dostępne są usługi doradcze oraz inspekcje sprzętu dla branż związanych z pracą na wysokości i w ograniczonych przestrzeniach.

Zaletą szkoleń jest mała liczba uczestników: od 4 lub 6 (w przypadku szkoleń praktycznych) do 10 lub 12 osób (w przypadku szkoleń teoretycznych) na 1 instruktora. Po ukończeniu każdego kursu uczestnik otrzymuje odpowiedni certyfikat i identyfikator ze zdjęciem ważny przez 3 lata (w przypadku szkolenia Praca na konstrukcjach kratowych – podstawowe działania ratunkowe ważność certyfikatu wygasa po 12 miesiącach).

Jeżeli zainteresowała Państwa przedstawiona oferta szkoleniowa, należy skontaktować się z naszym doradcą technicznym ds. sprzętu asekuracyjnego Arturem Możejko (artur.mozejko@prosave.pl lub 601 497 360). Nasz specjalista pomaga w zakresie dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb klienta oraz koordynuje cały proces zgłaszania uczestników na szkolenia.

Zapraszamy do współpracy!

Współpraca Prosave.pl i Centrum Szkoleniowego 3MWspółpraca Prosave.pl i Centrum Szkoleniowego 3M

 
3a40910712d19cd8e442e46c29bc7e26d14cd09fa9d1893481e33891e0f9085c