Artykuły

JobWeld

Data publikacji: 09.07.2018

JobWeld

Jednym z zawodów, w których występuje największe zagrożenie uszkodzenia dłoni, jest praca spawacza. Spawacz łączy elementy metalowe lub z tworzyw sztucznych, wykorzystując różne techniki. Każda metoda spawania wiąże się jednak z ryzykiem zetknięcia się z czynnikami niebezpiecznymi, takimi jak gaz, łuk elektryczny czy odpryski topiącego się metalu. Ponieważ spawacz w swojej pracy steruje urządzeniami za pomocą dłoni – ta część ciała jest szczególnie narażona na niebezpieczeństwo.

JobWeld

Dla prawidłowej ochrony rąk każdy pracownik branży spawalniczej powinien nosić rękawice – nie mogą to być standardowe rękawice ochronne, ponieważ nie będą one zapewniać odpowiedniej ochrony, jaka jest w tym przypadku potrzebna. Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa potrzebne są specjalistyczne rękawice spawalnicze, które spełniają odpowiednie normy.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom branży spawalniczej, Prosave.pl stworzyło własną markę – JobWeld. Produkcja rękawic sygnowanych tą marką odbywa się pod naszym ścisłym nadzorem, tylko u wyselekcjonowanych Producentów. Produkty JobWeld są wysokiej jakości i zapewniają długotrwałą, skuteczną ochronę. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z asortymentem tej marki.

JobWeld JobWeld JobWeld
JobWeld JobWeld JobWeld

  W naszej ofercie posiadamy 6 różnych modeli rękawic przeznaczonych do prac spawalniczych. Rękawice JobWeld 1, 2, 3, 6 oraz Welder spełniają normy EN 388 (3244), EN 407 (413X4X) oraz EN 12477, co oznacza, że wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na wysoką temperaturę do 100C. Wymienione wyżej modele należą do rękawic typu A, a więc są zalecane do metod spawania MIG/MAG czy MMA oraz wyróżniają się wyższymi właściwościami ochronnymi w porównaniu z rękawicami typu B. Modele JobWeld 1, 2, 3, 6 oraz Welder są wykonane z dwoiny bydlęcej o grubości 1,1-1,3 mm. Różnią się kolorem skóry oraz długością mankietu. Rękawice JobWeld 6 posiadają dodatkowo watolinę na wierzchu oraz gumkę w nadgarstku.

W sprzedaży mamy także model rękawic spawalniczych typu B, które są zalecane do spawania metodą TIG (nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie argonowej), gdzie wymagana jest wysoka zręczność. Model JobWeld Argon spełnia normy EN 388 (2112), EN 407 (313X4X) oraz EN 12477. Rękawice te uszyte są z miękkiej i elastycznej koziej skóry, która gwarantuje komfort pracy i wytrzymałość. Mankiet z kolei wykonany jest z dwoinowej skóry bydlęcej.

JobWeld

Wszystkie produkty JobWeld są wysokiej jakości i zapewniają długotrwałą, skuteczną ochronę. Z pełną ofertą tej marki można zapoznać się tutaj. Pamiętajmy, że spawalnictwo to branża, w której nie ma miejsca na kompromisy, a właściwa ochrona musi być standardem.

057779291b9034f0ae0f1911e773dfa28e48118dcd49d20d429903a0d80b98d2