Artykuły

Odzież do pracy w niskich temperaturach

Data publikacji: 14.03.2019

Odzież do pracy w niskich temperaturach

Praca w niskich temperaturach to nie tylko praca na dworze w okresie zimowym, ale przede wszystkim praca w chłodniach i mroźniach, która obydwa się przez cały rok. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu oraz przystosowaniu do pracy, wykonywanie jej może być bardzo komfortowe. Należy również pamiętać, aby odzież spełniała wszelkie normy bezpieczeństwa.

Praca w chłodni i mroźni

Praca związana z przebywaniem w chłodni, mroźni czy innych pomieszczeniach, gdzie panuje zimno jest bardzo wymagająca. Stosowana odzież robocza powinna być odpowiednia pod względem termicznym oraz pod względem bezpieczeństwa. Jej zadaniem jest ochrona przez odmrożeniami i różnymi chorobami np. zapaleniem płuc. Odzież ta powinna być odpowiednio dobrana do warunków pracy. W zależności od czasu pracy w danym środowisku oraz od rodzaju pracy, czy jest to praca w ruchu, czy w stałej pozycji np. operator wózka widłowego.

Odzież przeznaczona do pracy w niskich temperaturach powinna nie tylko mieć właściwości termiczne, ale również musi zapewnić komfort pracy pracownika. Dodatkowo każde ubranie musi posiadać normę EN342, która dotyczy odzieży ochronnej, zestawów i wyrobów odzieżowych chroniących przed zimnem.

Odzież do pracy w niskich temperaturach

Norma EN342:2017

EN342:2017 - norma ta określa wymagania i metody badania zestawów odzieżowych (np. ubrań dwuczęściowych lub kombinezonów) i pojedynczych wyrobów odzieżowych przeznaczonych do ochrony przed zimnem. Odzież spełniająca wymagania tej normy może być stosowana w temperaturach poniżej -5oC, np. w chłodniach.

Poniżej schemat opisujący normę EN342:2017.

Odzież do pracy w niskich temperaturach

Nowa marka w naszej ofercie!

Mamy przyjemność zaprezentować nową markę w naszej ofercie! To FlexiTog®!

Odzież do pracy w niskich temperaturach

Marka FlexiTog® oferuje zaawansowane ubrania termiczne i sprzęt do zimnych warunków pracy takie jak: wszelkiego rodzaju najcieplejsze ubrania robocze, rękawice, nakrycia głowy, obuwie i akcesoria na rynku. Wykorzystując niezależnie przetestowaną izolację Clo® i wyjątkowe innowacje, odzież termiczna FlexiTog® zapewnia najwyższy poziom ciepła, oddychalności i komfortu.

https://www.flexitog.com/

Poniżej przedstawiamy przykładowe modele odzieży do pracy w niskich temperaturach

Kurtka ocieplana ENDURANCE DRIVE JACKET X29J

Stosowana do pracy w niskich temperaturach. Wygodna i elastyczna. Bardzo ciepła i trwała. Posiada wstawkę FlexEasy na ramionach, dzięki której zapewnia większą elastyczność i łatwiejszy ruch ramion podczas pracy. Posiada również pas narciarski, który pomaga utrzymać ciepło.

Posiada normę: EN342 2017 0,593 (B) X,1,X

Odzież do pracy w niskich temperaturach

Spodnie ocieplane ENDURANCE DRIVE SALOPETTES X29S

Stosowane do pracy w niskich temperaturach. Posiadają wysoki przód, który zapewnia lepszą ochronę górnej części ciała. Maksymalna wytrzymałość tkaniny dla mniejszego zużycia i rozdarcia spodni. Zastosowano Izolację Clo- Superior, zapewniającą ciepło i komfort. Regulowana długość nogawek.

Posiadają normę: EN342 2017 0,593 (B) X,1,X

Odzież do pracy w niskich temperaturach

Kurtka ocieplana X33J

Stosowana przy pracy w niskich temperaturach (mroźnie, chłodnie). Oficjalnie certyfikowana do temperatur do - 51°C i przetestowana do stosowania w temperaturach do - 88°C. W dolnej części pleców - dodatkowa ochrona nerek. Wykonana z ultra mocnej tkaniny odpornej na trudne warunki panujące w chłodniach;

Posiada normę: EN342: 2004 0,629 (B) X, 2, X;

Odzież do pracy w niskich temperaturach

Spodnie ocieplane X33T

Stosowane przy pracy w niskich temperaturach (mroźnie, chłodnie). Oficjalnie certyfikowane do temperatur do - 51°C i przetestowane do stosowania w temperaturach do - 88 °C. Mają regulowane szelki – aby zapewnić maksymalny komfort. Spodnie ocieplane posiadają ściągacz na plecach, który zapewnia dodatkową ochronę przed zimnem. Wykonane z ultra mocnej tkaniny odpornej na trudne warunki panujące w chłodniach.

Posiadają normę: EN342: 2004 0,629 (B) X, 2, X;

Odzież do pracy w niskich temperaturach

Wszystkie ubrania od Flexitog® produkowane są w rozmiarach od XS do 6 XL.

Marka Flexitog znana jest od wielu lat w Europie Zachodniej! Szczególnie w Wielkiej Brytanii i Irlandii! Gdzie pracownicy największej sieci handlowej w UK użytkują ją z powodzeniem od dawna!

Teraz czas na Polskę!

Zapraszamy do Prosave.pl! wyłącznego Przedstawiciela w Polsce!

Wszystkie zamieszczone zdjęcia pochodzą ze strony: https://www.flexitog.com/

25bcf477784fba26bfedb1131326048f02869635c92913e84a4eeaec348d81e5