Artykuły

JobWearData publikacji: 13.02.2018
jobwear

JobWear to marka, którą sygnujemy odzież roboczą i ochronną szytą w naszym Zakładzie Produkcyjnym. W skład kolekcji JobWear wchodzi niemal 100 unikatowych produktów, które cechują się nowoczesnym designem, precyzją wykonania oraz – co najważniejsze – doskonałą jakością. Dlaczego warto zapoznać się z ofertą naszej kolekcji? Dla kogo przeznaczona jest produkowana przez nas odzież? Na te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Jedną z głównych zalet marki JobWear jest fakt, że nasze ubrania stanowią w 100% polski produkt. Stawianie na rodzime produkty gwarantuje sprawdzoną jakość. Zakład Produkcyjny Prosave.pl mieści się w Toruniu: tam odzież jest projektowana, szyta, kontrolowana pod względem jakości oraz pakowana. Wykwalifikowana kadra czterdziestu pracowników dba o każdy etap produkcji odzieży.

szwalnia, szycie na miarę

Wiemy, że nasze produkty trafią do wymagających klientów, którzy niejednokrotnie pracują na niebezpiecznych stanowiskach – dlatego też w procesie produkcyjnym nie ma miejsca na bylejakość i kompromisy. Posiadamy profesjonalny, nowoczesny Dział Projektu, w którym powstają nasze nowe modele, konstrukcje i rysunki kroju. Pracujemy na systemie CAD z firmy GERBER. Ponieważ odzież robocza stanowi istotny element ergonomii miejsca pracy, produkty marki JobWear zostały zaprojektowane z myślą o funkcjonalności i wygodzie. Jednocześnie ubrania te charakteryzują się nowoczesnym designem i przyjemną dla oka kolorystyką.

szycie na miarę, szwalnia, bhp, prosave

Wyznacznikiem jakości jest jednak nie tylko dobry projekt i staranne wykonanie, lecz także materiał, z którego powstaje nasza odzież. Zakład Produkcyjny Prosave.pl zaopatruje się w tkaniny tylko najwyższej jakości u wiodących producentów – m.in. Andropol, Klopman, TenCate, Carrington. Znakiem rozpoznawczym produktów marki JobWear są świetnie dobrane dodatki: guziki, sprzączki, taśmy, zamki. Te drobne elementy posiadają logo JobWear, dzięki czemu wiemy, że mamy do czynienia z oryginalnym produktem naszej marki. Oprócz tego ubrania te bardzo często posiadają funkcjonalne i praktyczne dodatki, m.in. taśmę fluoroscencyjną, odpinane rękawy, wywietrzniki, regulacje.

szwalnia

szwalnia, szycie na mmiarę

Klientami marki JobWear są firmy, które stawiają na polskie, jakościowe produkty. Zaletą naszej produkcji jest fakt, że szyta odzież może być dostosowana pod indywidualne potrzeby kontrahenta. Oferujemy wykonanie logo dowolną techniką (haft, sitodruk), a także dopasowanie lamówki ubrania pod kolorystykę danej firmy. Oprócz tego możemy uszyć ubranie w rozmiarze innym niż standardowy. Opcja ta dostępna jest także w naszym e-Sklepie, w zakładce „Szycie na miarę”. Wystarczy w rozmiarze oznaczonym jako „niestandardowy” wpisać wzrost, odwód pasa oraz obwód klatki, a Zakład Produkcyjny uszyje odzież dopasowaną do potrzeb klienta!

szycie na miarę

Gama produktów marki JobWear jest niezwykle bogata. W skład produkowanej przez nas odzieży wchodzą:

Każda kolekcja zawiera od kilku do kilkunastu produktów, a ich dobór zależy od stanowiska i charakteru wykonywanej pracy. Prezentację zaczniemy od naszej flagowej kolekcji, czyli zestawu ubrań multinorm, które chronią pracownika od wielu zagrożeń jednocześnie.

W skład odzieży multifunkcyjnej wchodzą kolekcje JobWear Zeus, Kastor, Uranos oraz Kronos. Imiona antycznych bogów dały nazwy naszym najlepszym ubraniom – takim, które spełniającą wiele norm jednocześnie (PN-EN 1149-5:2009; PN-EN ISO 11612:2015-11, A1, B1, C1, PN-EN ISO 11611:2015-11, A1; PN-EN ISO 13688: 2013-12; PN-EN 13034+A1:2010 (Typ 6 i Typ PB[6] odzieży); IEC 61482-2:2009, kl. 1). Odzież multinorm może być z powodzeniem stosowana na stanowiskach, na których występuje zagrożenie wybuchem, zagrożenie zapaleniem w wyniku krótkotrwałego zetknięcia z płomieniem, a także pojawiają się zagrożenia termiczne. Odzież ta stanowi także ochronę przed łukiem elektrycznym. Dodatkowo, ubrania z kolekcji JobWear Zeus chronią przed ciekłymi chemikaliami, a produkty z gamy JobWear Uranos spełniają normę odzieży ostrzegawczej o intensywnej widzialności. Nasza odzież multinorm posiada III kategorię ochrony, a dwie z czterech kolekcji (Zeus i Kastor) mają już odpowiednie certyfikaty. Pozostałe kolekcje są w trakcie procesu certyfikacji (planowany termin otrzymania dokumentu – lipiec 2018). Wszystkie ubrania z kolekcji multinorm uszyte są z materiałów permanentnie trudnopalnych z domieszką włókien antystatycznych. Wśród produktów spełniających wiele norm jednocześnie znajdziemy nie tylko spodnie i bluzy, ale także ogrodniczki, kombinezony (Kronos), kurtki (Zeus, Uranos), kamizelki (Zeus) czy ogrodniczki ocieplane (Zeus). Odzież multinorm można więc nosić także w okresie jesienno-zimowym.

jobwear

Dla osób pracujących na stanowiskach, na których występuje zagrożenie zapaleniem w wyniku krótkotrwałego zetknięcia z płomieniem, odpryskami płynnego metalu i iskrami polecamy odzież trudnopalną. Odzież ta, w skład której wchodzą kolekcje JobWear Vulcano, Meru, Vesuvio oraz Etna, jest idealna dla spawaczy i pracowników zawodów pokrewnych narażonych na działanie czynników gorących. Właśnie dlatego inspiracją dla nazw kolekcji trudnopalnych były wulkany. Wszystkie te ubrania są uszyte ze 100% bawełny z apreturą przeciwpalną, posiadają odpowiednie normy (PN-EN 11611:2009, kl. 1, A1+A2 PN-EN ISO 11612:2008, A1, A2, B1, C1) i II klasę ochrony. Trzy z czterech kolekcji (Etna, Vulcano, Vesuvio) mają już certyfikacje, natomiast kolekcja JobWear Meru jest w trakcie tego procesu (planowany termin otrzymania certyfikatu – czerwiec 2018). Pracownicy branży spawalniczej i zawodów pokrewnych mogą wybierać nie tylko spośród różnych projektów (kolekcje różnią się wyglądem i kolorystyką), ale także mogą tworzyć zestawy: w ofercie mamy bluzy, spodnie, spodnie ogrodniczki, fartuch, a także bluzę ocieplaną i ogrodniczki ocieplane (Etna).

jobwear

Kolekcja ubrań antyelektrostatycznych zawiera dwa zestawy odzieży: JobWear Tesla oraz JebWear Volt. Obie kolekcje są przeznaczone do prac na stanowiskach, na których występuje zagrożenie wybuchem. Odzież antyelektrostatyczna chroni przed powstaniem iskry elektrostatycznej – stąd też pojawił się pomysł, aby nazwy kolekcji nawiązywały do jednostek pochodnych układu SI związanych z szeroko pojętą elektrycznością. Odzież antyelektrostatyczna uszyta jest z bawełny i poliestru z domieszką włókien static-control (Tesla) lub negastat (Volt). Dzięki zastosowanym materiałom ubrania spełniają normę PN-EN 1149-5:2009, a lada dzień otrzymają odpowiednie certyfikacje (luty 2018). Oprócz bluzy, spodni i ogrodniczek, w skład kolekcji JobWear Tesla wchodzą koszula oraz fartuch. Oba produkty posiadają już odpowiednie certyfikaty!

jobwear

Wszędzie tam, gdzie niezbędna jest doskonała widoczność pracownika sprawdzą się ubrania z kolekcji Hi-vis JobWear: Amber, Diamond lub Gold . Odzież ta wzrokowo sygnalizuje obecność pracownika i tym samym zabezpiecza go w sytuacjach zagrożenia w każdych warunkach oświetlenia dziennego, a także w ciemności przy oświetleniu światłami pojazdów. Ubrania z tych kolekcji występują w kolorze pomarańczowym i posiadają taśmy odblaskowe. Zastosowana tkanina to połączenie bawełny i poliestru. Odzież Hi-vis spełnia normę EN ISO 20471, a kolekcja JobWear Amber posiada już certyfikat oceny typu WE nr 70/2017/PPE/1435. Dwie pozostałe kolekcje są w trakcie procesu certyfikacji (planowy termin otrzymania dokumentu – maj 2018). Odzież Hi-vis to nie tylko bluzy, spodnie i ogrodniczki – w ofercie dostępne są także kurtki, softshell, kurtki ocieplane, polary czy kamizelki.

jobwear

Nasza firma szyje także standardowe ubrania robocze . Tutaj mamy do wyboru aż pięć kolekcji JobWear: Strong, Brave, Active, Proper oraz Hard. Nazwy tych kolekcji nawiązują do cech idealnego pracownika. Odzież robocza może być wykorzystywana do wszelkiego rodzaju robót remontowych i nie tylko. Każda kolekcja posiada nowoczesny, funkcjonalny krój i uszyta jest z bawełny oraz poliestru. Cztery z pięciu kolekcji (Strong, Brave, Active i Proper) składają się z bluzy, spodni oraz ogrodniczek. Natomiast kolekcja JobWear Hard przeznaczona jest do pracy w okresie jesienno-zimowym, składa się bowiem z ocieplanej bluzy i ocieplanych ogrodniczek.

jobwear

Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja ubrań dla ochrony – JobWear Agent, która może być z powodzeniem stosowana przez pracowników firm ochroniarskich. Odzież ta charakteryzuje się nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Pracownicy szczególnie cenią sobie wygodę i praktyczne rozwiązania w poszczególnych elementach odzieży, np. odpinane rękawy w kurtce, możliwość odpinania polarowej bluzy pełniącej funkcję podpinki czy regulacja z gumy w pasie spodni. W skład kolekcji JobWear Agent wchodzą: dwa rodzaje spodnie (proste i bojówki), dwa rodzaje kurtek (z podpinką z polaru oraz ocieplana), bluza oraz polar.

jobwear

Jak widać, oferta marki JobWear jest bardzo zróżnicowana, dzięki czemu pracownicy dowolnej branży mogą znaleźć odzież spełniającą ich wymagania. W przypadku niezdecydowania lub wątpliwości co do doboru produktu nasi handlowcy służą pomocą. Zapraszamy także do odwiedzenia e-Sklepu, gdzie znajdą Państwo zdjęcia, dokładne opisy poszczególnych ubrań, karty produktowe wraz z tabelami rozmiarów oraz wszelkie dane techniczne.

 
045d7ad1ccd6786e93efcf4295a43a527e3ed7a722236fe58671969257c56bd8