Artykuły

Ubrania szyte na miarę dla pracowników różnych branż

Data publikacji: 07.11.2019

Ubrania służbowe i ubrania robocze powinny być nie tylko ładne i estetyczne, ale także – a może przede wszystkim – wygodne i dobrze dopasowane. Poszukując najlepszego producenta lub dostawcy odzieży dla pracowników, warto przemyśleć kwestię zakupu ubrań szytych na miarę. Tego typu odzież ma wiele zalet i jest dużo tańsza niż zwykle obawiają się właściciele firm. Dlaczego więc warto wybrać ubrania szyte na miarę i jakie korzyści z takiego rozwiązania płyną dla firmy? W tym artykule odpowiadamy na powyższe pytania.

Najważniejsze cechy odzieży dla pracowników

W odzieży służbowej pracownicy spędzają 1/3 swojego dnia. To dużo czasu i dlatego warto pamiętać, że odzież ta musi nie tylko spełniać wymogi BHP oraz być zgodna z zamysłem szefa czy profilem firmy, ale także powinna być wygodna dla pracownika. Jeśli chodzi o wymogi BHP to są one różne w zależności od branży i zajmowanego przez pracownika stanowiska.

W przypadku pracowników fizycznych należy przede wszystkim pamiętać o właściwościach ochronnych odzieży. Natomiast dla pracowników biurowych czy zajmujących się obsługą klienta można wybrać odzież, która będzie reprezentacyjna i zgodna z profilem firmy, a więc mogą to być zarówno garnitury, jak i koszulki z kołnierzykiem czy też zwykłe T-shirty. Niezależnie od tego, na ile formalny czy nieformalny ma być ubiór pracowników, można go również spersonalizować. Oprócz cech wspólnych odzieży w obrębie firmy, takich jak jednolity kolor i krój strojów, pracodawca może wyposażyć odzież na przykład w hafty czy nadruki z logo firmy lub w elementy indywidualne dla każdego pracownika.

Warto pamiętać, że ubrania pracowników powinny być wykonane z naturalnych materiałów, najlepiej bawełny, które są bezpieczne dla skóry, nawet dla alergików. Dodatkowo odzież pracowników powinna być dostosowana do pory roku oraz warunków panujących w miejscu pracy. Latem pracownicy powinni zostać wyposażeni w lekkie i przewiewne ubrania. Natomiast odzież na zimę powinna zapewnić im ciepło. Dla pracowników wykonujących swoje obowiązki na świeżym powietrzu warto zadbać także o wierzchnią odzież wodoodporną, która zapewni ochronę przed deszczem, natomiast na lato wymagana jest ochrona głowy.

Dlaczego warto wybrać ubrania szyte na miarę

Ubrania szyte na miarę dla pracowników mają ogromną przewagę w porównaniu ze standardowymi ubraniami roboczymi i służbowymi. Jeśli chodzi o materiał z jakiego są wykonane ubrania to wspomnieliśmy już, że najlepiej jest, aby były one naturalne, przede wszystkim z bawełny. Niezwykle ważne są także komfort i wygoda pracowników.

W przypadku odzieży szytej na miarę każdy pracownik otrzymuje ubranie dostosowane do indywidualnych proporcji ciała. Dzięki temu odzież jest dużo wygodniejsza, a tym samym bardziej komfortowa. Dużo mówimy o wygodzie pracowników, jednak dlaczego jest ona taka ważna? Kiedy pracownik wyposażony jest w zbyt dużą lub zbyt małą odzież nie skupia się odpowiednio na wykonywaniu swoich zadań służbowych. W ten sposób spada wydajność pracy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na możliwość personalizacji ubrań szytych na miarę. Oprócz możliwości umieszczenia logo firmy na każdym elemencie odzieży, ubrania każdego pracownika mogą także posiadać nadruk lub haft z imieniem pracownika. Taka personalizacja odzieży służbowej wpływa na budowanie lojalności pracowników i zwiększa ich przywiązanie do firmy. To z kolei dodatkowo przekłada się na zwiększenie wydajności i jakości pracy.

Niektórzy właściciele firm, prezesi czy osoby odpowiedzialne za zakup odzieży roboczej i ochronnej obawiają się generowania nadmiernych kosztów związanych z zakupem ubrań szytych na miarę. Warto jednak zauważyć, że nie ma to zbyt dużego przełożenia na rzeczywistość. Koszty zakupu ubrań szytych na miarę są zbliżone do tych, oferowanych w standardowych rozmiarach. Ponadto warto rozważyć wszystkie dodatkowe atuty wynikające z personalizacji odzieży pod kątem konkretnych pracowników. Z łatwością można zauważyć, że większość argumentów przemawia właśnie za ubraniami szytymi na miarę.

58b603485d66985aac2fc140a20daf6ed616dd4ecdc52d19707216e2374fdff6