Artykuły

Podsumowanie warsztatów BHP 2018

Data publikacji: 07.11.2018

Podsumowanie warsztatów BHP 2018

Miło nam poinformować, iż III edycja Warsztatów BHP organizowanych przez Prosave.pl oraz naszych partnerów: PPO, JSP, Ansell, Atlas, 3M oraz U-Power dobiegła końca! Kolejna edycja to nasz wielki sukces!

Gościliśmy w czterech miastach Polski: w Katowicach, Bydgoszczy, Poznaniu oraz w Warszawie.

Tegoroczny cykl szkoleń cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko przedstawicieli pionu BHP, ale również działu zakupów, czy właścicieli firm, którzy chcieli się dowiedzieć wszystkiego na temat obniżania kosztów zakupów ŚOI i poznać najnowsze trendy BHP.

Na salach wykładowych oraz podczas prezentacji produktów zgromadziliśmy ponad 400 osób.

Podsumowanie warsztatów BHP 2018
Warsztaty Poznań 2018
Podsumowanie warsztatów BHP 2018
Warsztaty Katowice 2018

Prosave.pl przedstawiła najnowsze techniki zarządzania i dystrybucji ŚOI w zakładzie produkcyjnym przy użyciu innowacyjnego narzędzia informatycznego – Programu MOR, który został nagrodzony Złotym Medalem MTP na Targach SAWO 2018. Zaprezentowaliśmy również najnowsze trendy w ergonomii na stanowisku pracy, związane z indywidualnym doborem wkładek do obuwia pracowniczego.

Wielu gości z uwagą przysłuchiwało się tematyce związanej z Outsourcingiem BHP, poznając wiele korzyści jakie płyną z wprowadzenia takiego rozwiązania w swoim zakładzie pracy. Dowiedzieli się min. jak obniżyć koszty zarzadzania i utrzymania magazynu, jak usprawnić zarządzanie dokumentacją pracowniczą, jak usprawnić obsługę działów oraz kontrolę wydatków a także jak obniżyć koszty zaangażowanego kapitału.

Tematyka wykładów naszych partnerów była również interesująca:

PPO – Chodź z nami bezpiecznie i wygodnie, czyli prezentacja obuwia zawodowego, polskiego producenta z długoletnią tradycją.

JSP – Pracuj z głową, kilka słów o ochronie głowy, czyli jak ważny jest kask w pracy np. na budowie i w jaki sposób może uratować życie.

Ansell – Dlaczego pracownicy powinni używać odpowiednich rękawic – teoria i praktyka, Rękawice ochronne to podstawa ochrony osobistej stosowanej podczas pracy z czynnikami, które mogą szkodliwie działać na dłonie pracownika.

3M – Poprawne dopasowanie środków ochrony indywidualnej warunkiem bezpiecznej pracy, odpowiednie maski, kombinezony czy kaski – jako podstawa bezpieczeństwa.

Atlas – Ergonomia obuwia w świecie pracy, czyli o wygodnym obuwiu roboczym dla pracowników.

U-Power – Buty bezpieczne na sportowo, czyli lekkie a zarazem bezpieczne obuwie zawodowe.

Podczas przerw między wykładami uczestnicy bardzo chętnie odwiedzali część wystawową, w której czekali nasi handlowcy oraz reprezentanci naszych partnerów. Można było wymienić się doświadczeniami, przetestować produkty oraz nawiązać kontakty biznesowe.

Podsumowanie warsztatów BHP 2018
Podsumowanie warsztatów BHP 2018 Podsumowanie warsztatów BHP 2018

Warsztaty w Poznaniu 2018

Dużym zainteresowaniem cieszyło się badanie stóp pod okiem specjalisty od badań stóp i doboru indywidualnych wkładek. Każdy, kto chciał i jeśli czas na to pozwolił mógł mieć zrobioną diagnostykę stóp, przeprowadzoną przy użyciu profesjonalnego sprzętu diagnostycznego m.in. komputerowego podoskopu i maty dynamicznej. Następnie dokonano sprawdzenia i analizy wyników niezbędnych do postawienia diagnozy oraz dopasowania odpowiednich wkładek do obuwia.

Podsumowanie warsztatów BHP 2018
Warsztaty w Bydgoszczy 2018
Podsumowanie warsztatów BHP 2018
Warsztaty w Poznaniu 2018

Odwiedzających salę wystawienniczą zainteresowało również urządzenie vendingowe, służące do dystrybucji artykułów BHP i produktów technicznych. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu potrzebne do produkcji materiały, komponenty i środki ochrony pracy są dostępne 24 h na stanowisku pracy. Dodatkowo zachowując pełną kontrolę zużycia a dla firmy gwarancję oszczędności. Aktualnie jest to bardzo popularne rozwiązanie w coraz większej liczbie zakładów produkcyjnych.

Podsumowanie warsztatów BHP 2018
Podsumowanie warsztatów BHP 2018

Podsumowując, to były bardzo udane warsztaty. Tegoroczna edycja zaskoczyła nas dużą frekwencją uczestników. To bardzo pożądany efekt naszej pracy od kilku lat! Tylko konsekwencja w organizacji Warsztatów BHP, nasza determinacja i ciekawa tematyka sprawiły, że odwiedza nas coraz więcej Klientów, którzy bardzo często polecają sobie wzajemnie naszą inicjatywę!

Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia w przyszłym roku, podczas IV edycji Warsztatów BHP

b94cbae52e4782cfc34ea76aa6abe1ad4a4932a506accb887e1c0617be37ecf3