Artykuły

Podsumowanie Warsztatów BHP 2019 - Prosave Academy

Data publikacji: 26.06.2019

Podsumowanie Warsztatów BHP 2019 - Prosave Academy

Warsztaty BHP 2019- edycja wiosenna dobiegła końca!

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy wiosenną edycję Warsztatów BHP 2019!
Dzięki współpracy z naszymi partnerami: Ansell, IVM, Atlas, JSP, 3M, PROTEKT, GVS, PPO i SEKA udało nam się zrealizować kolejny cykl szkoleń.

Spotkaliśmy się z naszymi Gośćmi w czterech miastach Polski: 11 kwietnia w Rzeszowie, 16 maja w Warszawie, 30 maja w Katowicach i 13 czerwca w Łodzi.

Podsumowanie Warsztatów BHP 2019 - Prosave Academy

Już po raz 9. spotkaliśmy się z pracownikami służb BHP, działów zakupów i innymi zainteresowanymi, którzy bardzo licznie uczestniczyli w naszym wydarzeniu. Formuła spotkań stale się zmienia. Wprowadzamy nowości, udoskonalamy się, jesteśmy wrażliwi na potrzeby naszych gości. Uczestnicy w formie krótkich wykładów i prezentacji otrzymali całą masę informacji oraz wiedzę, którą później już w czasie części warsztatowej mogli indywidualnie przedyskutować z prelegentem.
Na przestrzeni lat liczba uczestników się zmienia. Na poniższym wykresie można zaobserwować, że frekwencja stale rośnie!

Podsumowanie Warsztatów BHP 2019 - Prosave Academy

Szkolenia rozpoczęliśmy w 2011 roku, uczestniczyło w nich zaledwie 68 osób. Po 8 latach, śmiało możemy pochwalić się imponującą liczbą 366 osób, biorących udział tylko
w edycji wiosennej! Liczba uczestników wzrosła aż 5 krotnie! To jeszcze nie koniec, ponieważ już jesienią rusza kolejny cykl warsztatów! Czy uda się pobić rekord edycji wiosennej?

Jakie tematy zostały przedstawione podczas wykładów?

W każdej edycji tematyka warsztatów się zmienia, podążamy za najnowszymi trendami i aktualnymi przepisami.
Dzięki współpracy z naszymi partnerami mogliśmy podzielić się z uczestnikami bardzo ciekawą wiedzą na temat:
 • Prosave.pl przedstawiła nowoczesną koncepcję zarządzania BHP w zakładzie pracy w oparciu o autorskie rozwiązania systemowe Prosave.pl - Outsourcing BHP.
 • Ansell - Rękawice – Nowe rozwiązania do "starych" zagrożeń.
 • PPO - Czy każdy but bezpieczny jest bezpieczny?
 • Protekt - Prawidłowe użytkowanie sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości.
 • JSP - Dobór odpowiednich ochron dróg oddechowych.
 • 3M - Zintegrowany program ochrony słuchu – świadomość i zagrożenia.
 • Atlas - „Atlas – Next Step” praca, zdrowie, innowacje,
 • Lakeland – dobór właściwego kombinezonu ochronnego oraz obliczenie czasu bezpiecznej pracy z substancjami chemicznymi – ChemMAX3 z aplikacją


Podsumowanie Warsztatów BHP 2019 - Prosave Academy

Podsumowanie Warsztatów BHP 2019 - Prosave Academy

Jakie były te warsztaty?

Był to czas owocnych spotkań, poznania nowych ludzi, możliwość wymiany doświadczeń, ale przede wszyscy nasi Goście poznali najnowsze trendy w obszarze BHP oraz mieli możliwość kontaktu z przedstawicielami czołowych firm z branży BHP.

Podczas tej edycji było kilka nowości. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład Prosave.pl na temat Outsourcingu BHP. Podczas prezentacji przedstawiono nowe spojrzenie na Outsourcing BHP i pokazane zostały narzędzia, dzięki którym można usprawnić system zarządzania BHP w zakładzie pracy. Przybliżono sposoby na obniżenie kosztów zakupu ŚOI w zakładzie pracy oraz ułatwienia w wydawaniu ŚOI pracownikom. Zaprezentowane rozwiązania bardzo zaintrygowały naszych gości, którzy po skończonej prelekcji mieli jeszcze dużo pytań. Świadczy to o tym, że temat przypadł im do gustu.

Dzięki współpracy z firmą SEKA. S.A. w trakcie warsztatów został przygotowany stolik ekspercki, przy którym można było zadawać pytania wykwalifikowanym specjalistom BHP, dotyczące przepisów i zasad bezpieczeństwa oraz innych dziedzin. Przedstawiciele SEKA S.A. od 20 lat specjalizują się w bezpieczeństwie pracy i ppoż. oraz ochrony środowiska. Służą doradztwem w zakresie prawa pracy oraz szkoleniami z zakresu BHP, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, zarządzania zasobami ludzkimi oraz prowadzą szkolenia zawodowe. Taka forma kontaktu bardzo się podobała naszym uczestnikom i stolik ekspercki cieszył się dużym zainteresowaniem.

Podsumowanie Warsztatów BHP 2019 - Prosave Academy

Kolejną nowością był konkurs, który zorganizowaliśmy razem z firmą 3M. Na koniec każdych warsztatów wylosowaliśmy z spośród wszystkich biorących udział uczestników 2 osoby, które będą miały możliwość zwiedzania Centrum Innowacji 3M na koszt organizatora.

Podsumowanie Warsztatów BHP 2019 - Prosave Academy

Nagroda w konkursie jest bardzo atrakcyjna, ponieważ w Centrum Innowacji 3M jest przygotowanych: 46 platform technologicznych, ponad 12 tysięcy naukowców, ponad 55 tysięcy produktów. W tę odkrywczą podróż, naszych zwycięzców zabierze zespół wysoko wykwalifikowanych pracowników różnych działów technicznych firmy 3M, którzy chętnie pomogą dobrać najlepsze rozwiązania do oczekiwań gości. Wyjazd zaplanowano na 14 listopada 2019r. Gratulujemy wygranej!

Podsumowanie Warsztatów BHP 2019 - Prosave Academy

Dlaczego warto wziąć udział w Warsztatach BHP?

Udział w Warsztatach to nie lada gratka. To wiele profitów dla wszystkich!

Podsumowanie Warsztatów BHP 2019 - Prosave Academy

Co najważniejsze – Warsztaty BHP organizowane przez Prosave.pl są bezpłatne!

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się również badanie stóp, które było wykonywane przez fizjoterapeutę Prosave.pl. Każdy, kto miał ochotę mógł mieć przeprowadzoną diagnostykę stóp przy użyciu profesjonalnego komputerowego podoskopu. Następnie dokonano sprawdzenia i analizy wyników niezbędnych do postawienia diagnozy oraz dopasowania odpowiednich wkładek do obuwia.

Poniżej krótka relacja z poszczególnych warsztatów

Warszawa, 16 maja 2019r, Hotel Lord

 
 
 
 

Katowice, 30 maja 2019r, hotel Park Hotel Diament

 
 
 
 

Rzeszów, 11 kwietnia 2019r, Hotel Zimowit

 
 
 
 

Łódź, 13 czerwca 2019r, mHotel Łódź

 
 
 
 

Edycja wiosenna w liczbach:

Podsumowanie Warsztatów BHP 2019 - Prosave Academy

Już jesienią wystartuje druga edycja warsztatów BHP 2019, spotykamy się w kolejnych 4 miastach w Polsce!

 • Gdynia - 5 września 2019
 • Poznań - 26 września 2019
 • Bydgoszcz - 10 października 2019
 • Wrocław - 24 października 2019

Podsumowanie Warsztatów BHP 2019 - Prosave Academy

Jesteśmy przekonani, że organizowane przez Prosave.pl warsztaty przyniosły Państwu szereg użytecznych informacji w codziennej pracy. Zapraszamy na film, który został nagrany podczas ostatnich warsztatów.


https://www.youtube.com/watch?v=bc2GUSvavrsWięcej informacji o warsztatach
http://warsztaty.prosave.pl/

Zachęcamy do zapisów: marketing@prosave.pl

Dziękujemy i do zobaczenia jesienią!

d34a4017751a595a2e8759133e011039ec84957adbbf15a327c91d9c3687b7e1