O Prosave.pl

 

Prosave.pl
 

PROSAVE.PL to firma z długoletnią tradycją na rynku polskim w produkcji i dystrybucji artykułów BHP. Jeszcze do niedawna, bo do roku 2015 działaliśmy w Polsce pod nazwą Procurator BHP i pewnie z tą nazwą jesteśmy jeszcze doskonale kojarzeni!

Historia naszej firmy zaczęła się w 1998 roku, w którym przedsiębiorca ze Szwecji postanowił rozpocząć swoją działalność również w Polsce. Firma z siedzibą w Toruniu po kliku latach przekształciła się w polsko-szwedzkie joint-venture. Podczas dynamicznego rozwoju firma skupiona była na rynku dystrybucji artykułów BHP. Korzystając z doświadczenia i wsparcia firmy matki ze Szwecji budowała swoją sieć dystrybucji w Polsce. W kolejnych latach działania firmy przeniosły się również na rynek odbiorców końcowych, czyli zakładów produkcyjnych i użytkowników indywidualnych.

Od samego początku naszą ambicją było zbudować firmę ogólnokrajową, obecną lokalnie na danych rynkach regionalnych, z magazynami, z ekipą handlową, blisko klienta, dlatego postawiliśmy w tamtym czasie na rozwój oddziałowy organizacji. Wskutek przejęcia firmy z Torunia w 2006 roku, Procurator BHP wzbogacił się o część produkcyjną, która w tamtym czasie liczyła zaledwie kilka osób, a teraz jest nowoczesnym zakładem szwalniczym z ponad 40-osobową załogą!

Aktualnie, już pod nową nazwą PROSAVE.PL wskutek przekształceń własnościowych w Spółce dokonanych w 2015 roku, działamy wyłącznie jako polska firma.

Tworząc nową nazwę spółki zadbaliśmy o to, aby wyrazić najważniejsze wartości pielęgnowane od samego początku istnienia firmy na polskim rynku. Nazwa Prosave.pl w swojej pierwszej sylabie „pro” daje wyraz kontynuacji koncepcji organizacyjnej i handlowej, stworzonej we współpracy i z pomocą szwedzkiego Procurator AB. Sylaba „pro” definiuje również profesjonalizm firmy przekładający się na wiedzę o produktach i doświadczenie jej pracowników. Druga sylaba „save” odnosi się do branży, w której działa firma, mającej na celu ochronę zdrowia i życia na stanowisku pracy. Nazwa „Prosave” stanowi synonim naszej misji: „Życie chronione wiedzą.”

Jednocześnie w nazwie spółki pojawia się przyrostek „.pl”, nawiązujący do zorientowania działań spółki na wykorzystanie we wszystkich obszarach jej działalności nowoczesnych rozwiązań e-commerce.

Znak graficzny w naszym nowym logotypie symbolizuje pancernika, to jeden z gatunków reprezentujących życie na Ziemi, wymagających szczególnej ochrony. Nawiązując do naturalnego przystosowania zwierzęcia do ochrony przed niebezpieczeństwem dzięki niezawodnemu pancerzowi, chcemy wyrazić przekonanie o niezwykle istotnym znaczeniu naszej misji. Pancerz stanowi metaforę bogatej wiedzy i doświadczenia, które pozwalają na zapewnienie kompleksowej ochrony życia człowieka podczas pracy.

Po przekształceniach własnościowych swoją aktywność w terenie prowadzimy w dalszym ciągu w oparciu o oddziały, w nowej formule biur handlowych, w których na co dzień pracuje i służy doradztwem naszym klientom 21 handlowców i doradców technicznych!

Nasza szwalnia ciągle się rozwija, produkując nowoczesne modele odzieży roboczej i ochronnej dla najbardziej wymagających Klientów w Polsce i za granicą!

Tworzymy nowe produkty, które dystrybuujemy pod własnymi markami: JOBWEAR oraz JOBSAFE , JOBWELD , JOBFOOD .

Od kilku lat z powodzeniem wprowadzamy usługę outsourcingu BHP w oparciu o nasz autorski program informatyczny MOR oraz urządzenia vendingowe. Oferujemy usługę prania i serwisowania odzieży, we współpracy z naszymi sprawdzonymi Partnerami.

Każdego dnia zdobywamy nowych Klientów, dołączających do szerokiej grupy stałych Klientów, którzy pracują już z nami długie lata. Naszym dążeniem jest zdobycie pozycji lidera w Polsce w zakresie dystrybucji artykułów BHP. Wyznaczony cel chcemy osiągnąć przez dostarczanie tylko i wyłącznie jakościowych produktów, wspartych wiedzą i naszym doświadczeniem, zgodnie z naszym zawodowym motto „Życie chronione wiedzą”.

Zapraszamy do współpracy!

 

 
5dfc2667d62242c664b9c1ea05344945a3e443cc33b36041ade0850d6ea4356a